afzooni
25 بهمن 1401 - 13:35

وقوع ۵۰۰ زمین لرزه در محدوده خوی طی ۴ ماه

استاندار آذربایجان غربی از واقعه پانصد زلزله در محدوده خوی طی چهار ماه خبر داد و گفت:دولت ۱۰۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به حادثه‌دیدگان دارد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی در اولین رویداد مدیریت بحران ایران قوی ۱۴۰۱ اظهارداشت: در مدت چهار ماه گذشته ۵۰۰ پس لرزه در محدوده خوی رخ داده است و حضور به موقع مسئولین مدیریت بحران در شهرستان و اجرای وظایف دستگاه‌ها ظرف چهار ماه گذشته از ویژگی‌های بارزی بود که در مدیریت بحران کمک بسزایی را انجام داد.

وی افزود: ۱۱۰ کمپ با ظرفیت ۱۳۰ هزار نفر در کمتر از چند روز برقرار شد و در حقیقت شهر موقتی در کمتر از چند روز در خوی شکل گرفت. همچنین ۱۲۰ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته در سطح شهرستان توزیع شد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: در کمتر از یک هفته کمک‌های دولتی به زلزله زدگان داده شد و با توجه به اینکه در خوی ۵۲ درصد مقاوم سازی از پیش صورت گرفته بود، همین موضوع آمار کشته شدگان زلزله اخیر را کاهش داد.

معتمدیان اعلام کرد: در زلزله اخیر بیش از ۱۰۵ میلیون تومان کمک بلاعوض دولت به صورت ۱۰۰ درصدی تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: از روز ششم پس از وقوع زلزله بحث آواربرداری آغاز شد و در برنامه‌ای حداکثر شش ماهه موضوع آواربرداری کامل در دستور کار قرار گرفته است و خوشبختانه در حال حاضر کار به سرعت در حال پیشرفت است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1037807