afzooni
11 اسفند 1401 - 23:10

ترکیه کمیته بررسی زلزله تشکیل می دهد

بنا به اعلام رسانه های ترکیه، پارلمان این کشور کمیته ای را با هدف بررسی زلزله اخیر تشکیل خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پارلمان ترکیه با تشکیل کمیته ای به منظور بررسی ابعاد زلزله مرگبار اخیر در این کشور موافقت کرد.

رسانه های ترکیه اعلام کردند که پارلمان این کشور امروز پنج شنبه به پیشنهاد تشکیل کمیته پارلمانی برای بررسی ابعاد و پیامدهای زلزله مرگبار اخیر در این کشور به اتفاق آرا رای مثبت داد.

در نتیجه با مصوبه جدید پارلمان ترکیه، کمیته ای متشکل از نمایندگان پارلمانی این کشور مامور بررسی ابعاد مختلف مربوط به این زلزله می شود.

روزنامه حریت روز چهارشنبه به نقل از اداره مدیریت اضطراری ترکیه گزارش داد که تعداد قربانیان زمین لرزه‌های ویرانگر اخیر در این کشور از ۴۵ هزار نفر فراتر رفته است.

دو زمین لرزه قوی ۷.۷ و ۷.۶ ریشتری در روز ۶ فوریه استان قهرمان مرعش ترکیه واقع در جنوب شرقی این کشور را لرزاند. این زمین لرزه‌ها و صدها پس لرزه در ده استان و همچنین کشورهای همسایه از جمله سوریه احساس شد. روز دوشنبه نیز زمین لرزه‌هایی به بزرگی ۶.۴ و ۵.۸ ریشتر جنوب شرق ترکیه را به فاصله ۱۷ دقیقه لرزاند. به گزارش شبکه تلویزیونی هابرترک، خسارت‌هایی در شهر دفنه در استان هاتای گزارش شده است. زمین لرزه در مصر، فلسطین اشغالی، قبرس، لبنان و سوریه نیز احساس شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1069037