afzooni
04 خرداد 1402 - 10:27

باید در حوزه اقتصاد راهکاری مطابق شرایط داشته باشیم

زنجان-نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: باید در موضوعات مختلف تدبیر شود و در حوزه اقتصاد راهکاری مطابق شرایط داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی صبح پنج شنبه در دیدار با قائم مقام صندوق کشاورزی گفت: برخی از روستائیان از مزایای بیمه کشاورزی اطلاع ندارند به همین خاطر است که درصد بیمه کم است.
وی با تأکید بر افزایش بعد تبلیغی بیمه کشاورزی افزود: قطعاً این موضوع تاثیر بسزایی در افزایش بیمه خواهد داشت، یعنی مردم نباید فکر کنند که هزینه برای بیمه از جیب رفتن است.

وی با بیان اینکه روش سنتی آموزش بیمه کردن بسیار تاثیرگذار است، افزود: با توجه به اینکه اغلب کشاورزان از سنین متوسط هستند و اغلب جوانان در این شغل شاغل نیستند، پس باید به زبان این افراد بیمه را برای آنها توضیح دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه باید در موضوعات مختلف تدبیر شود، گفت: باید در حوزه اقتصاد راهکاری مطابق شرایط داشته باشیم.

در ادامه نیز قائم مقام صندوق کشاورزی با اشاره به برخی از تمهیدات صندوق در حمایت از کشاورزان گفت: برنامههای تشویقی برای بیمه کشاورزان در نظر گرفته شده است.

علیرضا آل امین با اشاره به اینکه برای تشویق کشاورزان به افرادی که زکات بپردازند در حوزه بیمه ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف داده می شود، تصریح کرد:

وی ز آمادگی صندوق بیمه کشاورزی برای حمایت از اجرای الگوی کشت محصولات باغی خبر داد و گفت: الگوی کشت یک سیاست راهبردی است و می تواند در حوزه کشاورزی مؤثر باشد.

ال امین افزود: ما باید کاری کنیم که کشاورز خسارت کمتری ببیند، در تمام دنیا هم این وجود دارد وقتی کشاورز خسارت کمتری ببینید قاعدتاً بیمه کشاورزی هم که متعلق به دولت است هزینه کمتری را پرداخت می کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237237