afzooni
09 بهمن 1401 - 11:47

اعزام اکیپ‌های دامپزشکی به مناطق زلزله‌زده در خوی

تهران- مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور از اعزام اکیپ‌های این سازمان به مناطق زلزله‌زده در خوی خبر داد.

امین اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر، از اعزام اکیپ های دامپزشکی شهرستان های همجوار به مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی خبر داد.

مشاور معاون وزیر جهادکشاورزی بر لزوم امداد رسانی فوری به دامداران زلزله زده در حوزه دامپزشکی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های مختلف تاکید کرد و افزود: پس از زلزله به جهت ایجاد شرایط ویژه و کاهش سطح بهداشت در مناطق متاثر از زلزله، احتمال وقوع بیماریهای دامی افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: اکیپ های اعزام شده از شهرستان های همجوار نسبت به ضد عفونی و در صورت بروز تلفات دام اقدام به دفن بهداشتی لاشه دام‌های تلف شده و واکسیناسیون دام‌های موجود جهت پیشگیری از بروز بیماری های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام اقدام می‌کنند.

اسدی بیان داشت: اداره کل دامپزشکی تمام توان و امکانات خود را برای کمک به مردم مناطق زلزله زده در حوزه حفاظت از سرمایه های دامی و پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک در این مناطق به کار خواهد گرفت.

مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ضمن همدردی با آسیب دیدگان بر همکاری با اکیپ های دامپزشکی و استفاده از توان نظارتی کارشناسان دامپزشکی جهت دفن بهداشتی لاشه های و ضدعفونی دامداریها تاکید کرد .

منبع: مهر
شناسه خبر: 1004552